5 visbiežāk uzdodamie jautājumi par automātiskajām ugunsdzēsības sistēmām

  • Kas ir automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma?

Šī ir stacionārā inženiertehniskā iekārta, kas automātiski nosaka ugunsgrēka rašanās iemeslu. Informācija par briesmām tiek pārsūtīta uz vadības un signalizācijas pulti.

  • Kur tiek uzstādītas automātiskās ugunsdaizsardzības sistēmas?

Ugunsaizsardzības sistēmas tiek ierīkotas ugunsdrošos nodalījumos, 1.ekspluatācijas kategorijas telpās, kur augšējā stāva grīdas augstums pārsniedz 75 metrus. Vēl iekārtas tiek uzstādītas telpās (izņemot 1. grupas ēkas), kur augšējā stāva grīda augstums pārsniedz 50 m. Signalizācija ierīkota ēkās, kur atrodas vērtīgi eksponāti, materiāli, produkti, manuskripti, katalogi un iekārtas.

  • Kā izvēlēties automātisko ugunsdrošības sistēmu?

Izvēloties ugunsdrošības signalizāciju, jākoncentrējas uz komplektāciju un iespējām. Tas ir atkarīgs no pasūtītāja izvēles, viņa prasībām un finansiālajām iespējām. Nevajadzētu censties mēģināt ietaupīt naudu, bet labāk rūpīgi un pārdomāti izvēlēties izpildītājuzņēmumu. Uzņēmumam jābūt sertifikātiem, licencēm. Vēl vajadzētu pievērst uzmanību atsauksmēm.

  • Kāpēc ir svarīgi uzstādīt automātiskās ugunsdrošības sistēmas?

Šādām iekārtām noteikti jābūt uzstādītām gan mājās, gan darbā. Tas tiek darīts tāpēc, ka tās ir papildus rūpes par mūsu dzīvi un materiālo labklājību. Ugunsgrēks vienmēr izceļas negaidīti, tāpēc ir svarīgi iepriekš sagatavoties ārkārtas situācijām. Telpā jābūt ugunsdzēsības aprīkojumam, ugunsdrošības sistēmām u.c. Sprinkler Service mājas lapā Jūs atradīsiet plašu šāda veida ierīču klāstu. Ne mazāk svarīgi ir arī apmācīt uzņēmuma darbiniekus, lai viņi zinātu, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Uzzināt vairāk par ugunsdrošības instrukcijām Jūs varat ŠEIT.

  • Vai ugunsdrošības sistēma var glābt cilvēkus un samazināt iespējamos materiālos zaudējumus?

Jā, ugunsdzēsības aprīkojums var glābt dzīvības un samazināt materiālo zaudējumu risku, taču šāda veida ierīcēm jābūt pareizi uzstādītām un vienmēr darba kārtībā. Birojos, sabiedriskās ēkās, ražotnēs jāuzstāda iekārtas, kas atbilst likumu prasībām. Signalizācijas sistēmām obligāti jābūt uzstādītām vietās, kur bieži atrodas apmeklētāji vai darbinieki.