CO detektori: kas jāzina par to iegādi un uzstādīšanu

CO detektori ir svarīga ierīce katrā mājā un birojā.

Ja Jūs izlēmāt iegādāties co detektorus vai gāzes noplūdes detektorus, tad pirms tam Jums jāuzzina dažas svarīgas lietas.

Kāpēc nepieciešami co detektori un oglekļa monoksīda detektori?

CO detektori un oglekļa monoksīda detektori – tās ir ierīces, kas palīdz atklāt ugunsgrēkus un gāzes noplūdes. Tie signalizē par iespējamām briesmām, dodot cilvēkiem laiku evakuēties un izsaukt neatliekamās palīdzības dienestus. Šīs ierīces var izglābt dzīvību, tāpēc daudzās valstīs tās ir obligātas.

Kā izvēlēties pareizu co detektoru?

Izvēloties co detektoru vai oglekļa monoksīda detektoru, jāpievērš uzmanību sekojošiem parametriem:

  • Ierīces veids: izvēloties oglekļa monoksīda detektoru, ņemiet vērā gāzes veidu, kuru tie var noteikt. Daži detektori nosaka tikai viena veida gāzi, piemēram, oglekļa monoksīdu. Citi var noteikt vairāku veidu gāzes, piemēram, propānu, metānu utt. Ja Jūs izmantojat gāzes iekārtas savās mājās, vislabāk izvēlēties detektorus, kas var noteikt dažāda veida gāzes.
  • Jutība: jo lielāka jutība, jo ātrāk ierīce signalizēs par briesmām.
  • Papildus funkcijas: daži modeļi var būt aprīkoti ar papildu funkcijām, tādām, kā, piemēram, baterijas uzlādes indikatoru, tālvadības pulti vai automātisko gāzes vārsta atslēgšanu.
  • Kalpošanas ilgums: Jums vajadzētu izvēlēties ierīces ar ražotāja garantiju un ilgu kalpošanas laiku.

Kā pareizi uzstādīt gāzes noplūdes detektoru?

Pareiza co detektora vai oglekļa monoksīda detektora uzstādīšana - tā ir šīs ierīces pareizas darbības garantija. Tālāk ir minētas galvenās ar uzstādīšanu saistītās rekomendācijas:

  • Novietojums: ierīces jāuzstāda pie griestiem vai sienas, vismaz 30 cm attālumā no telpas stūriem un durvīm. Nav ieteicams tās uzstādīt ventilācijas atveru, logu vai gaisa kondicionieru tiešā tuvumā.
  • Ierīču skaits: katrā guļamistabā un katrā ēkas stāvā ir jāuzstāda viens co detektors vai oglekļa monoksīda detektors.
  • Darbaspēju pārbaude: neaizmirstiet regulāri pārbaudīt co detektorus un oglekļa monoksīda detektorus, lai pārliecinātos, ka tie darbojas. To parasti veic, nospiežot uz ierīces izvietoto testa pogu. Vēl ieteicams vismaz reizi gadā nomainīt detektoriem baterijas, lai nodrošinātu, ka tie vienmēr darbojas nevainojami.