Kas izstrādā evakuācijas plānus un kam tie ir vajadzīgi

Vienlīdz ar evakuācijas zīmēm, evakuācijas plāns ir shēma, kura var izglābt cilvēku dzīvības un veselību ārkārtas notikuma laikā, tādēļ nenovērtēt tā svarīgumu nedrīkst.

Evakuācijas plāns - tā ir shēma, uz kuras ir atzīmēti evakuācijas ceļi no ēkas, ugunsdrošības sistēmas un inventārs, evakuācijas zīmes kā arī aprakstīti galvenie uzvedības noteikumi ugunsgrēka gadījumā.

Šo dokumentu var nosacīti iedalīt divās daļās:

  • Grafiskā. Iekļauj visu objekta telpu attēlojumu, kā arī ugunsdzēšamo aparātu, ugunsdzēsības hidrantu, saziņas līdzekļu un evakuācijas izeju atrašanās vietu.
  • Tekstuālā. Sastāv no instrukcijām par to, kā pareizi rīkoties ugunsgrēka gadījumā, evakuācijas zīmju atšifrējumiem, ugunsdzēsības iekārtu izmantošanas noteikumiem utt.

Plāns varbūt kā kopējs visam objektam, tā arī stāvu, sekciju griezumā un lokāls atsevišķām telpām.

Galvenā prasība evakuācijas plānam – tā ir vienkāršība un saprotamība. Jebkuram cilvēkam, nav svarīgi vai viņš ir iestādes darbinieks, apmeklētājs un ugunsdzēsējs ir ātri jāsaprot, kur viņam būtu jāvirzās, rodoties ārkārtas situācijai.

Kur ir nepieciešams evakuācijas plāns

Evakuācijas plāna nepieciešamība – tas ir obligāts nosacījums jebkuram objektam, kurā ir paredzēta cilvēku masveida klātbūtne. Pie šādiem objektiem ir attiecināmi tirdzniecības un izklaides centri, biroju telpas, mācību iestādes utt. Evakuācijas plāns ļauj cik vien iespējams efektīvāk organizēt darbinieku evakuāciju un ugunsdzēsēju darbu.

Kādēļ evakuācijas plāna sagatavošanai ir vislabāk vērsties pie mums

Evakuācijas plāna sagatavošana vienmēr prasa precīzu aprēķinu un lielu akurātumu. Sagatavojot šo dokumentu, obligāti ir ņemama vērā izeju caurlaidspēja, ēkā esošo cilvēku skaits, objekta parametri utt. Bieži vien plāna sagatavošanu uztic organizācijas darbiniekam, bet tālu ne vienmēr cilvēks, kuram nav speciālā pieredze, var tikt galā ar šo uzdevumu patiesi kvalitatīvi. Mēs iesakām pasūtīt evakuācijas plānu pie mums. Tas garantē to, ka ar tā sagatavošanu nodarbosies pieredzējuši speciālisti, bet gatavais dokuments būs atbilstošs visām normām un prasībām. Atcerieties, ka labs evakuācijas plāns – tā nav vienkārši formalitāte, bet cilvēku dzīvības un veselības saglabāšanas priekšnosacījums ugunsgrēka gadījumā.