Ugunsdrošības apmācības: kāpēc tās ir nepieciešamas un kādas prasmes jāiegūst

Ugunsgrēka gadījumā uzņēmumā darbiniekiem precīzi jāzina, kā jārīkojas šādā situācijā.

Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu, darba aizsardzības instruktāža notiek katru gadu: tajā piedalās vadītājs, darbinieki, apsardze.

Apmācības sastāv no divām daļām – teorētiskās un praktiskās: pēc iepazīšanās ar normatīvajiem aktiem un citiem dokumentiem tiek organizētas nodarbības, kuru laikā var pielietot apgūtās prasmes.

Teorētiskās sagatavošanas īpašības

Teorētiskās nodarbības par ugunsdrošības noteikumu apguvi vada speciālists, kuram ir šādu kursu rīkošanai nepieciešamā apliecība un atbilstošas ​​zināšanas. Viņa uzdevums - uzņēmuma darbiniekiem saprotamā valodā izskaidrot, kā rīkoties dūmu un atklātas uguns gadījumā, izskaidrot evakuācijas noteikumus, kā arī iepazīstināt ar uzņēmuma telpu īpatnībām.

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj iziet apmācības gan klātienē, gan tiešsaistē: teorētiskās nodarbības ilgums, kā likums, nav ilgāks par stundu.

Praktiskās nodarbības

Ugunsdrošības instrukciju praktiskā daļa ietver evakuāciju no ēkas, kā arī ugunsdzēsības līdzekļu lietošanas noteikumu nostiprināšanu.

Šādas nodarbības tiek veiktas vairākos posmos:

  • Uzņēmuma ēkā nostrādāja ugunsgrēka trauksmes signalizācijas sistēma.
  • Darbinieku pulcēšanās iepriekš noteiktā evakuācijas vietā.
  • Ugunsdzēsības līdzekļu lietošana - ugunsdzēšamie aparāti, pārklāji.

Šādu nodarbību ilgums var svārstīties no 60 līdz 90 minūtēm: precīzs laiks ir atkarīgs no ēkas platības, uzņēmuma darbības jomas un darbinieku skaita.

Instrukciju nepildīšana: problēmas un sekas

Ja Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienesta pārbaudes laikā uzņēmumā tiek konstatēta ugunsdrošības noteikumu neievērošana, uzņēmuma vadītājam tiek izteikts brīdinājums ar prasību novērst trūkumus.

Ugunsdrošības noteikumu ievērošana – tā ir garantija tam, ka ugunsgrēka gadījumā uzņēmuma darbinieki varēs glābt savu dzīvību un palīdzēt kolēģiem.

Apmācības un instruktāžas veikšanu ieteicams uzticēt tikai pārbaudītam uzņēmumam: Sprinkler Service sniedz ugunsdrošības pakalpojumus dažāda virziena un lieluma uzņēmumos. Informāciju var precizēt ŠEIT.