Ugunsdrošības instrukcija

Kas ir ugunsdrošības instrukcija un kāpēc tai jābūt?

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 238, ugunsdrošības instrukcijā ir aprakstīta – ēkas ugunsdrošības klase, nepieciešamā rīcība ugunsgrēka gadījumā, ēkā obligāti uzstādāmās ugunsdrošības zīmes u.c. Ja uzņēmumam ir nepaciešama ugunsdrošības instrukcija, tad SIA SPRINKLER SERVICE to var izstrādāt. Ugunsdrošības speciālistam arī ir nepieciešama informācija, vai uzņēmums ir ēkas īpašnieka vai īrnieka statusā.

Ugunsdrošības instrukcijas neesamība – kādas sekas?

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), veicot pārbaudi uzņēmumā un konstatējot nepilnības, pirmreizējā pārbaudē izsaka brīdinājumu un nosaka termiņu, kurā tās jānovērš. Ja, adresāts (objekta īpašnieks) nepiekrīt konstatētajiem VUGD amatpersonas pārkāpumiem adresātam (objekta īpašniekam) pārbaudes aktu ir tiesības apstrīdēt viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas. Ja, adresāts (objekta īpašnieks) nenovērš labprātīgi VUGD amatpersonas konstatētos pārkāpumus norādītajā laika termiņā, VUGD var uzsākt pārbaudes akta izpildi piespiedu kārtā. Par pārbaudes akta piespiedu līdzekli tiek izvēlēta nauda. Pārbaudes akta piespiedu izpildes izmaksas tiks uzliktas adresātam (objekta īpašniekam). Ja arī pēc tam uzņēmums nepilda VUGD prasības, soda naudas piedziņai tiek piesaistīts tiesu izpildītājs.

 

Statistika rāda, ka vairums uzņēmumu Latvijā seko līdzi ugunsdrošības prasībām un rūpējas, lai ne tikai dokumenti būtu sakārtoti, bet gan būtu aizsargāti strādājošie darbinieki un kompānijas īpašums. Ar lepnumu var atzīmēt, ka pateicoties SIA SPRINKLER SERVICE Latvijas uzņēmumi ar katru gadu kļūst aizvien vairāk aizsargāti un pretuguns nodrošināti.

Ugunsdrošības instrukcijas izstrāde - cik tas maksā?

Ugunsdrošības instrukcijas izstrādes izmaksas atkarīgas no uzņēmuma atrašanās vietas, ēkas lieluma, specifikas, ugunsbīstamības un citiem faktoriem.

Ja Jums ir nepieciešams sertificēts uzņēmums ugunsdrošības instrukcijas izstrāde, SIA SPRINKLER SERVICE izstrādās Jums individuālu piedāvājumu. Lūdzu aizpildiet pieteikuma formu mūsu mājaslapa vai sazinieties ar mums pa e-pastu vai tālruni.