Ugunsdrošības instrukcija

Kas ir ugunsdrošības instrukcija un kādēļ tai jābūt?

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 238, ugunsdrošības instrukcijā ir aprakstīta – ēkas ugunsdrošības klase, nepieciešamā rīcība ugunsgrēka gadījumā, ēkā obligāti uzstādāmās ugunsdrošības zīmes u.c. Ja uzņēmumam ir nepaciešama ugunsdrošības instrukcija, tad SIA SPRINKLER SERVICE to var izstrādāt. Ugunsdrošības speciālistam arī ir nepieciešama informācija, vai uzņēmums ir ēkas īpašnieka vai īrnieka statusā.

Ugunsdrošības instrukcijas neesamība – kādas sekas?

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), veicot pārbaudi uzņēmumā un konstatējot nepilnības - pirmreizējā pārbaudē izsaka brīdinājumu un nosaka termiņu līdz , kuram nepilnības jānovērš. Ja, adresāts (objekta īpašnieks) nepiekrīt konstatētajiem VUGD amatpersonas pārkāpumiem, adresātam (objekta īpašniekam) pārbaudes aktu ir tiesības apstrīdēt viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas. Ja, adresāts (objekta īpašnieks) nenovērš, labprātīgi, VUGD amatpersonas konstatētos pārkāpumus norādītajā laika termiņā, VUGD var uzsākt pārbaudes akta izpildi piespiedu kārtā. Par pārbaudes akta piespiedu līdzekli, tiek izvēlēta nauda. Pārbaudes akta piespiedu izpildes izmaksas tiks uzliktas adresātam (objekta īpašniekam). Ja arī pēc tam uzņēmums nepilda VUGD prasības, soda naudas piedziņai tiek piesaistīts tiesu izpildītājs.

Statistika rāda, ka vairums uzņēmumu Latvijā seko līdzi ugunsdrošības prasībām un rūpējas, lai ne tikai dokumenti būtu sakārtoti, bet gan būtu aizsargāti strādājošie darbinieki un kompānijas īpašums. Ar lepnumu var atzīmēt, ka pateicoties SIA SPRINKLER SERVICE Latvijas uzņēmumi ar katru gadu kļūst aizvien vairāk aizsargāti un nodrošināti.

 

Ugunsdrošības instrukcijas izstrāde - cik tas maksā?

Ugunsdrošības instrukcijas izstrādes izmaksas atkarīgas no uzņēmuma atrašanās vietas, ēkas lieluma, specifikas, ugunsbīstamības un citiem faktoriem. SIA SPRINKLER SERVICE ir bagāta pieredze ugunsdrošības instrukcijas izstrādē. Ja, Jums ir nepieciešams sertificēts uzņēmums, ugunsdrošības instrukcijas izstrādē SIA SPRINKLER SERVICE izstrādās Jums individuālu piedāvājumu.

Lūdzu aizpildiet pieteikuma formu mūsu mājaslapā vai sazinieties ar mums caur e-pastu vai tālruni. Ar objektu sarakstu, kuru būvniecībā un projektēšanā ir piedalījies SIA SPRINKLER SERVICE, var iepazīties sadaļā Projekti.